Banket na  „Fialce“

Podívejte se na fotografie z anketu: Banket na Fialce

Pěkných a poučných akcí nikdy není dost. Jednou takovou byl banket, kterého jsme se zúčastnili s žáky osmých tříd, který pro nás připravili studenti „Fialky“ – Středního odborného učiliště, Domažlice, Prokopa Velikého 640.

Banket (společenská akce, organizovaná při významné události, s velkou hostinou) http://www.chovani.eu/banket/c69

Naše bankety se konaly 5.1. a 6.1.2016 na SOU. Musím říci, že jsme si je pěkně užili a ještě jsme dostali odborný výklad. Podívejte se na fotografie.

Dámy a slečny přišly vhodně oblečeny a my pánové jsme udělali vše pro to, abychom se jim vyrovnali.

Bylo to super. Prakticky jsme se seznámili s etiketou a společenským chováním v praxi. Poznali jsme, co všechno se dobří číšníci a kuchaři musí naučit.

Bylo vidět, že dobrý číšník není jen „nosič talířů“, ale také musí mnohé umět.

Jídlo bylo výborné. Měli jsme čtyři chody luxusního jídla, aperitiv a odpovídající nápoje k jídlům v nealkoholickém provedení.