Juniorfest 2015 v Horšovském Týně

Prodlédněte si fotky z Juniorfestu

8.ročník Mezinárodního filmového festivalu pro děti JUNIORFEST se konal ve dnech 6.-11.listopadu 2015            poprvé v pěti městech Plzeňského kraje, a to přesně v Plzni, Horšovském Týně, Dobřanech, Domažlicích a Přešticích.

Slavnostní zahájení v našem městě proběhlo v sobotu 7.listopadu v 17.30 hodin v kině a v programu vystoupily děti ZŠ Horšovský Týn. Na konci se promítala novočeská pohádka Sedmero krkavců. Po pět dnů byly v kině a v zámeckém kině od rána do večera promítány filmy pro děti a mládež.

Vedle filmů jsme mohli možnost navštívit i další doprovodné akce, např. Strašidelný park, Den s Českou televizí, Pevnost Týn, soutěž Detektivem na zkoušku, či setkání s oblíbenými herci, režiséry a dalšími zajímavými hosty. Divácky atraktivní je soutěž týmů Pevnost Týn v prostorách zámku, letos zvítězilo družstvo ze ZŠ Holýšov. Vyhráli zájezd do německého Legolandu.

Předání hlaví festivalové ceny Zlatá rafička proběhlo také na našem zámku v Erbovním sálu. Cenu si letos převzali režiséři Marie Poledňáková a Filip Renč. V rámci školy jsme my, žáci ZŠ H.Týn, měli možnost zhlédnout zajímavé filmy Fair Play, Saphirblau, Člověk proti zkáze, Přítel tučňáků, Labyrint.

Letošní ročník Juniorfestu se obzvláště vydařil.

Klárka Nozarová, 9.B ZŠ Horšovský Týn