Žáci z partnerské školy Naabtal-Realschule Nabburg v ZŠ Horšovský Týn

Prohlédněte si fotky z návštěvy

V rámci MFF Juniorfest se za námi 10.listopadu 2015 přijeli podívat žáci z Naabtal-Realschule Nabburg. S mnohými z nich jsme se znali už z předchozích společných akcí, takže naše shledání bylo báječné.

Po prohlídce školy se všichni zúčastnění promíchali do česko-německých skupin. Část žáků se zapojila do vyučování němčiny, angličtiny a češtiny, skupina „výtvarníků“ se přesunula do učebny výtvarné výchovy, kde žáci společně vytvořili malované vitráže – znaky měst Nabburg a Horšovský Týn.

Společná domluva byla zajímavá. My se učíme německy a Němci česky, takže jsme to dali nějak dohromady.

Po obědě jsme se přesunuli do zámeckého kina na německý film s českými titulky Saphirblau, který se nám moc líbil. Je to příběh o mladých cestovatelích v čase. Po filmu jsme se rozloučili a popřáli svým hostům šťastnou cestu domů. Těšíme se na další setkání v novém roce.

Eva Burgerová, 9.B ZŠ Horšovský Týn