4. dubna 2019 se ve školicím středisku firmy Gerresheimer Horšovský Týn konalo další společné setkání žáků partnerských škol Naabtal-Realschule Nabburg a ZŠ Horšovský Týn. V dopoledním programu byli nejprve všichni účastníci proškoleni o hygieně a bezpečnosti a poté se v ochranném oděvu účastnili exkurze výrobní haly. Žáci 8. a 9. ročníků společně pracovali ve smíšených skupinách, mohli si zkusit nejen složit inhalátor a vyzkoušet test na drogy, ale především procvičit si svoje jazykové dovednosti v praxi. Odpoledne přišly na řadu komunikační hry a soutěže, dvojjazyčné kvízy a česko-německé puzzle. Po společné večeři v Penzionu Horšov následovalo rozloučení s novými přáteli, kteří další den zavítali do školy a zapojili se aktivně výuky cizích jazyků a matematiky. Děkujeme řediteli GHT panu Helmutu Schweigerovi za možnost účastnit se této zajímavé akce a paní Václavě Váchalové za organizaci celého dne.

 

Mgr. Anna Ježková, učitelka NJ na ZŠ Horšovský Týn 

Kategorie: Nezařazené