Horšovskotýnské sportovní hry

4 Říj

Prohlédněte si fotografie (odkaz Hry)

Ve dnech 18. a 19. září uspořádala Základní škola  v Horšovském Týně již tradiční sportovní klání žáků mladšího školního věku a to Horšovskotýnské sportovní hry. Soutěží se zúčastnilo 6 týmů žáků základních škol  Mrákova, Bělé nad Radbuzou, Staňkova a  Klenčí pod Čerchovem. Tuto čtveřici doplnilo družstvo pořádající základní školy.

Každou školu reprezentovalo deset chlapců a deset dívek ve dvou věkových kategoriích – 2. a  3. třída a 4. a  5.třída.  Žáci změřili své síly v atletických disciplínách – hod kriketovým míčkem, běh na 60 a 400 metrů a skok daleký a v míčových hrách – přehazovaná, vybíjená a fotbal. Vyvrcholením her pak byla závěrečná štafeta na 10×400 metrů.

Sportovním hrám přálo i počasí a tak mohli závodníci podat životní výkony. Hry proběhly v přátelské atmosféře, bez dopingových skandálů a  zranění. A jak celé dvoudenní klání dopadlo ? Třetí místo obsadil Mrákov, druzí byli naši borci  a vítězem se stali  žáci ZŠ Klenčí pod Čerchovem.