Informatika –  7.r.

vypracované úkoly zasílejte na email svých učitelů (www.zshtyn.cz – Kontakty)

Úkol č.1: Vytvořte prezentaci na téma: Historie (dějiny počítačů)  – prezentace musí obsahovat i obrázky, nezapomeňte na hlavní zásady tvorby prezentace. Rozsah min.5 stran.

Prezentaci  nezapomeňte podepsat a odeslat na email vyučujícího.

Termín odevzdání  30.11. 2020

Úkol č. 2: Eurorebus – průběžně odpovídejte na soutěžní otázky, pokud jste se v tomto školním roce ještě nepřihlásili, tak se přihlaste, pokud už neznáte heslo, tak si vytvořte jiný přístup

Nový program Microsoft PowerPoint – vytváření multimediálních prezentací – návod jak na to: 

Úkol č. 3 – Vytvořte prezentaci v programu MS PowerPoint – vlastní téma – min.5 snímků – do 15.1.2021

Animace v programu Power Point – podívejte se: https://www.youtube.com/watch?v=Em-BkeaP6BQ a ve vlastní prezentaci – úkol č. 3 – si nastavte animace. prezentaci zašlete i s animacemi na email.

Úkol č. 4 – Eurorebus – vyfoťte mi Váš bodový stav a zašlete na můj email

Úkol č. 5: Vytvořte jednoduchou animaci jako např. strom během roku, přechody mezi snímky nastavte: vyberte všechny snímky (Ctrl+A) zvolte Přechody – přejít na snímek za: 00:00 – automaticky (rychlá volba),animaci spustíte F5, příklad a postup zde:

Úkol č. 6: Vytvořte jednoduchou animaci II – pozadí je stálé, pohyb vykonává objekt, který se „pohybuje“ po pozadí. Postup: v programu Malování si vytvořím pozadí – vložím do prázdného snímku v PowerPointu, poté vytvořím objekt (např. kolo), snímky vždy duplikuji a v novém snímku vytvořím “ pohyb“ – posunu s objektem po pozadí. Příklad výborné animace – práce vašeho spolužáka.

Úvod do programu MS Excel: – poznámky

  1. Popis programu: https://www.activedu.cz/menu/informatika/6-t%C5%99%C3%ADda/7-excel-z%C3%A1kladn%C3%AD-pojmy

Úkol č. 7: Vytvořte tabulku rozvrhu podle předlohy

Číselné řady + př. Šachovnice a pšenice