Vážení rodiče, vedení naší školy spustilo tento nový a dobře dostupný komunikační kanál pro rychlou, jednoduchou komunikaci a přenos informací v těchto nelehkých podmínkách. V současné době vám paní učitelky prvních tříd posílají úkoly jednotlivě prostřednictvím emailových adres. Jakmile dojde ke sjednocení učiva a bude možné posílat hromadně za celý ročník, bude veškeré učivo k samostudiu zapisováno na tyto stránky.

Pro práci v prvouce je nutné si vyzvednout pracovní sešit. Nejlépe na začátku týdne v dopoledních hodinách. Eventuálně po osobní telefonické domluvě. Děkujeme za spolupráci a trpělivost s vašimi dětmi. S pozdravem paní učitelky prvňáčků.

Prvouka pro týden od 16.3. str. 46, 47. /někteří již máte/ Pro ty z vás, kteří jste zatím neměli možnost si je dnes ve škole vyzvednout, jsme je uložili do beden v zádveří hlavního vchodu školy. Přístup do tohoto zádveří máte denně v dopoledních hodinách. Pokud někdo nechce, z pochopitelných důvodů, v těchto dnech zbytečně cestovat, stačí, když si příslušnou stránku stáhnete níže.

Prvouka navíc pro ty, kdo chtějí zde:

Práce navíc pro rychlíky zde:

19.3. Dobrý den, níže na stažení další počítání. Třída 1. C dobrovolně, povinné úkoly má stále na svých webových stránkách.

Dále přikládám pracovní list z Čj, doporučuji všem, třída 1. C povinně. Kdo nemá možnost tisku, pracuje jen u počítače a písemné úkoly napíše do sešitu.

Prvouka pro týden od 23. do 29.3. Pracovní sešit str.48. , 49., pro ty z vás, kteří jej stále nemáte u sebe opět níže vkládám ke stažení. Týká se především třídy 1. C a 1. B, třída 1. A dle domluvy s paní třídní učitelkou.

Níže máte k dispozici další možné texty ke čtení a práci s textem mimo vás slabikář.

A opět pro pilné a práce chtivé děti nějaké to počítání. Dobrovolné.

Prvouka na týden od 31. 3. do 5. 4.: Pracovní sešit str. 50. Pro dobrovolné procvičování vložen pracovní list navíc.

A opět pro pilné k dispozici jiné pracovní listy s počítáním a čtení.

Domácí úkol z ČJ pro 1. C na 31. 3. níže:

Prvouka v týdnu od 6.4. I nadále upozorňujeme, že někteří z vás si stále nevyzvedli pracovní sešit. Máte jej uložen v boxu (krabici) své třídy hned za hlavním vchodem školy. V dopoledních hodinách je vždy otevřeno. Stále dáváme k dispozici ke stažení, ale v sešitě by to bylo lepší.

A opět dobrovolná práce pro pilné a rychlíky:

Koukněte na stránky www.ctedu.cz Jsou tam zajímavá výuková videa na různá témata.

Dobrý den, opět vkládáme prvouku tohoto týdne od 14.4. do 17.4. Předpokládáme však, že již většina z vás má sešit vyzvednutý doma.

Opět nějaká dobrovolná práce navíc pro rychlíky týdne 20. – 24.4.

ČJ – 1.C – práce s textem /29.4., 30.4/- není nutné plnit ihned, hotové stačí poslat do týdne . Jde o těžší čtení psaného textu, avšak také o velmi potřebný trénink porozumění obsahu textu, tak zvané čtení s porozuměním. Čtěte po částech a nechte děti po těch částech vypravovat, co se dozvěděly. Takto pokračujte s celým textem. Pak teprve pracujte s pracovním listem na konci. Trpělivě, prosím. I ve škole bychom s takových textem pracovaly nejméně dvě vyučovací hodiny. Níže ke stažení. Pokud nemáte možnost tisku, ráda vytisknu a vložím do naší bedýnky ve škole. Stačí si jej v rámci procházky vyzvednout, jen mi to musíte dát vědět, abych vám to připravila.

Milí žáci 1.C. Posílám slíbený snadný testík z matematiky. Je to velmi jednoduché. Kliknete na odkaz níže a pracujte. Pozorně si přečtěte otázku a vyberte správnou odpověď. Pouze zaklikáváte. Pak dejte ,,odeslat“. Nakonec ,,zobrazit skóre“ a objeví se vám, jak jste pracovali. Nic mi nefoťte, neposílejte, vše se mi odešle samo automaticky. Prosím rodiče, aby dětem se čtením otázky jen dopomáhali. Čím více toho zvládnou samy, tím více na ně budete pyšní.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd3Px4xL_x4wQAk22VX2eQQpRgjQKBmGVwunQAlAFtTlE4Q6A/viewform?usp=sf_link

Pro rychlíky opět vkládám dobrovolnou práci navíc.

13. 5. PC testík pro 1. C – Čtení

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScmF1X8ijKMiqASz3rydY835skKhHSxcXmmyhJfCECcu7Aw0A/viewform

20.5. Dobrý den, jak jsem slíbila, vkládám nějaké texty ke čtení a pro pilné žáčky i dobrovolné opakování z prvouky.

1.6. Vážení rodiče, milé děti. Níže vkládám slíbený výukový materiál ke sčítání a odčítání. Dále sloupečky příkladů pro dobrovolné trénování a hru ke Dni dětí (postačí kostka, figurka a pastelky).

Odčítání nijak nesouvisí s naším pracovním sešitem. Sledujte pouze postup, návod, jak na to, pokud vám odčítání dělá problémy.

3.6. Vkládám to, co zmiňuji v úkolech na webu třídy.

Pracovní list z Čj – 1.C – vytiskněte, použijeme na online hodině 9. nebo 11.6.

Kategorie: Nezařazené