Úkoly pro žáky – 3.ročník

13 Bře

Probranou slovní zásobu a její rozšiřování možné procvičovat i na níže uvedených stránkách, jsou moc pěkné, bude vás to bavit.

První ukázka patří k učebnici Aj na str. 32, druhá ukázka ke komiksu na str. 33.

Vážení rodiče, milé děti,
zasíláme Vám opět úkoly , které si budete moci plnit v průběhu celého týdne (od 30.3. do 3.4.2020). Tentokrát přikládáme souhrnné pracovní listy z ČJ i M, které bychom dětem rády opravily. Prosíme o jejich povinné zaslání nejpozději do čtvrtka 2.4.2020 na naše e-maily. Vypracované listy můžete vyfotit či naskenovat (nezasílat ve formátu PDF).

M – pracovní sešit str. 40 (geometrie)
M – Početník – str. 23, 24
M – připomenout znovu jednotky objemu a hmotnosti dle Matýska (viz odkaz z minulého
týdne)

ČJ – PS Vyjmenovaná slova str.38
ČJ – uč. str. 105/13 (napsat jako diktát), 14
– str. 108/1 (porozumění textu)
Dokončit vlastní četbu knihy za měsíc březen.

PRV – pracovní sešit str. 41 (podle uč. str. 37)
PRV – zapsat a naučit poznámky ( 3.C pouze naučit)

VV – pro dobrovolníky zasíláme námět na kresbu (vybarvení libovolnou technikou)

AJ – 3. C
uč. str.32, 5. lekce, zapsat nová slovíčka do slovníčku(jenom ta,která ještě nemáme). Poslechněte si nahrávku ke str. 32, 33, nahrávka je výše.
Nové učivo je vazba I have got = I´v got(zkrácenina) = já mám
I´v got a car. Mám auto. I´v got a doll. Mám panenku. I have got a bike. Mám kolo.
I haven´t a ball. Já nemám míč. I haven´t apples. Nemám jablka.
Vyluštětes i křížovku pro opakování slovíček

Nj – učebnice str. 60 – text pročíst a přeložit
– napsat nová slovíčka do slovníku
– prac. sešit str. 21/3, 22/4
pracovní list

Aj – 3. B (týden od 30.3 do 5.4.) Procvičovat slovní zásobu nové 5.lekce. Slovíčka byste již měli mít zapsaná z minulého týdne. Nově gramatika slovesa „have got“. Jak jsem již minule slíbila, vkládám pro stažení tabulku k této gramatice. Je třeba k úkolům v pracovním sešitě. PS 40/2, 41/2, další pracovní listy ke stažení jsou dobrovolné. Stále využívejte výše uvedené odkazy na online procvičování.

3. 4. 2020
Dobrý den,
posílám řešení pracovního listu z Nj.

Vážení rodiče, milé děti,
zasíláme Vám nové úkoly. Tentokrát pouze od pondělí 6.4. do středy 8.4. 2020. Od čtvrtka naberte nové síly a užijte si krásné VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY!

Úkoly na následující týden zadáme na webové stránky v úterý 14.4.2020.

M – pracovní sešit str. 17
– geometrie podle Matýskovy geometrie na str. 46 (vypracovat na papír či do sešitu
geometrie) https://www.matyskova-matematika.cz/geometrie-3/

ČJ – učebnice str. 106/2 (přepis)