Fotky z návštěvy v Nabburgu: vaření s kuchařem.

Dne 13.března 2018 navštívilo 15 žáků ZŠ Horšovský Týn v doprovodu učitelek Mgr. Anny Ježkové a Mgr.Evy Písaříkové  partnerskou školu Naabtal-Realschule Nabburg v Bavorsku. Vedení školy pro nás připravilo zajímavý praktický workhop „So schmeckt es bei unseren Nachbarn“, a to ve spolupráci s kulturním a informačním centrem pro přeshraniční spolupráci Bavaria Bohemia, které projekt finančně podpořilo.

Po úvodním přivítání jsme zhlédli putovní česko-německou výstavu „Po stopách Židů“ ve zrekonstruované aule a poté nás čekal s žáky 8. ročníku v moderní školní kuchyni workshop s šéfkuchařem panem Maierem.

Pod jeho odborným a zároveň zábavným vedením jsme společně uvařili tříchodové menu: krémovou polévku s vanilkou, paprikou a krutony, vepřovou pečeni s domácími nudlemi, zeleninou a žampiony a jako dezert čokoládové sufflé s malinovou zmrzlinou a ovocnou omáčkou z jablek a pomerančů.

Největší úspěch měl dezert. Chutné jídlo jsme společně snědli a odvážnější z nás si i dobře popovídali v němčině.

Za spokojené účastníky Martina Fictumová (7.B) a Mgr. Anna Ježková