Dne 12. 6. 2023 začala v sále MKZ Horšovský Týn tradiční výstava výtvarných prací našich žáků, která představuje veřejnosti to nejlepší, co v letošním školním roce při hodinách výtvarné výchovy vytvořili.

Výstava nese název Orbis pictus – Svět v obrazech. Nejedná se ale jen o názornou ilustraci skutečných předmětů a jevů, kterou měl na mysli Jan Ámos Komenský, ale také o realizaci obrazů vytvořených v představách žáků.

Obrázky, kterých je na výstavě víc než 300, zachycují nejen každodenní svět kolem nás, lidi, přírodu, naše blízké okolí, ale i kraje vzdálené a exotické, pohádkové a fantastické, nebo světy ukryté v dávné minulosti či v naší fantazii.

Výstava potrvá do 23. 6., vstup je zdarma.

Všechny srdečně zveme k návštěvě a jako ochutnávku přinášíme několik pohledů do výstavní síně.