BAREVNÝ PODZIM

I když už tyto fotografie nádherně zbarvené podzimní přírody nejsou úplně aktuální, určitě stojí za prohlédnutí. Jejich autory jsou žáci 9. ročníku naší školy.

KRÁSY ZIMY

Protože letos po dlouhé době máme bílou zimu i u nás, v nižších nadmořských výškách, mohlo být jedním z úkolů distanční výuky z VV v závěru 1. pololetí vyfotit snímek s tématem Krásy zimy.

Mohlo by se zdát, že všechny zásluhy na pěkné fotografii má příroda, paní Zima, která celý kraj zahalí bílou peřinou, stromům nasadí huňaté čepičky, postříbří i ty nejtenčí větvičky.

Ale pro vznik pěkného snímku je taky potřeba umět se kolem sebe správně dívat, najít tu nejhezčí scenérii nebo zajímavý detail a pak ostře vyfotit. Krásná fotografie se pak stane malým výtvarným dílem.

Mgr. V. Štípková