Horšovskotýnské sportovní hry

Hry 2015: Fotografie ze soutěží

Ve dnech 16. a 17. září uspořádala Základní škola  v Horšovském Týně již tradiční sportovní klání žáků mladšího školního věku a to 7. ročník Horšovskotýnských sportovních her. Těch se zúčastnili žáci základních škol  Mrákova, Bělé nad Radbuzou, Holýšova a družstvo z Klenčí pod Čerchovem. Tuto čtveřici doplnilo družstvo pořádající základní školy.

Každou školu reprezentovalo deset chlapců a deset dívek ve dvou věkových kategoriích – 2., 3. třída a 4., 5. třída.  Žáci změřili své síly v atletických disciplínách – hod kriketovým míčkem, běh na 60 a 400 metrů,  skok daleký a v míčových hrách – přehazované, vybíjené a fotbalu. Vyvrcholením her pak byla závěrečná štafeta na 10×400 metrů.

Sportovním hrám opět přálo i počasí a tak mohli závodníci podat životní výkony. Hry proběhly v přátelské atmosféře, v duchu fair play a s řadou velice kvalitních individuálních výkonů. A jak celé dvoudenní klání dopadlo? Třetí místo obsadilo družstvo z Klenčí pod Čerchovem s celkovým počtem 96 bodů, druzí byli borci z Mrákova s celkovým počtem 124 bodů a vítězem se stali  žáci domácí ZŠ Horšovský Týn s celkovým počtem 127 bodů.