Prohlédněte si fotografie z kurzu: Lyže 2016

Ve dnech 21.–26. února proběhl tradiční lyžařský výcvikový kurz pořádaný naší školou. Kurzu se zúčastnilo 31 žáků pod vedením tří instruktorů. Jako již poněkolikáté byla naším cílem Mariánská u Jáchymova, která leží poblíž lyžařských středisek Klínovec, Neklid a Plešivec.

Odjezd byl bez problémů a slz, ze strany rodičů i dětí, a tak jsme kolem jedenácté vyrazili směrem ke Krušným horám. Bohužel nám zpočátku nepřálo počasí – pršelo. Přesto jsme v pondělí celý den lyžovali v jednom z nejnovějších lyžařských areálů u nás a to na Plešivci. V úterý se počasí již přiklonilo k tradiční zimě a my jsme absolvovali dopolední výcvik na Neklidu. Odpoledne jsme se opět vrátili na Plešivec, ne na sjezdovku, ale na místní rozhlednu.

Od středy jsme lyžovali a trénovali na Neklidu, kde byly nejlepší sněhové podmínky. Celý lyžařský kurz jsme zakončili v pátek, kdy jsme po dopoledním lyžování vyrazili směrem k domovu.

Kromě lyžování na svahu se také žáci dozvěděli něco z teorie a historie lyžování na pravidelných večerních přednáškách.

Celý lyžařský výcvikový kurz proběhl v poklidu, v přátelské atmosféře a bez vážnějších zranění. Již nyní začínáme připravovat příští kurz a věříme, že se povede stejně tak jako ten letošní.

Pavel Janský, Petr Záhoř a Libor Vostracký