Od 15. do 26. listopadu se v sále horšovskotýnského MKZ koná výstava výtvarných prací současných i bývalých žáků naší školy s názvem Dva roky s Vincentem van Goghem.  Kvůli koronavirové pandemii byl termín několikrát odložen, a tak jsme měli dostatek času vytvořit při hodinách výtvarné výchovy mnoho povedených výkresů inspirovaných dílem tohoto světově proslulého malíře. Přestože (a možná i protože) se Gogh potýkal s těžkým životním údělem, byly jeho inovátorské obrazy plné zářivých barev, květin, přírodních scenérií i obyčejných lidí. A přesně to najdete i na naší výstavě. Přijďte se v tomto sychravém a covidem poznamenaném čase potěšit záplavou barevných slunečnic a spirál, originálně pojatých Goghových autoportrétů či krajinomaleb. Všechny srdečné zveme! Výstava je otevřena každý pracovní den od 8 do 16 hodin.                                                                               

V. Štípková

Kategorie: Nezařazené

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *