Prohlédněte si fotky z výletu: Výlet

V pondělí  15.května 2017 se žáci 5.A a 5.B ZŠ Horšovský Týn zúčastnili výletu do Přírodovědného muzea ve volné přírodě v Neusathu poblíž partnerského města Nabburg v Bavorsku.

Vyrazili jsme od školy autobusem. Celý den se o nás svědomitě staraly paní učitelky Páleníková a Ježková, jako třetí dozor jela paní Menšíková, která na naší škole také  dříve učila.

V muzeu se připomínal Světový týden vody. Dozvěděli jsme se, jak se hospodařilo s vodou na vsi před sto lety, jak bylo náročné vodu udržet v půdě a jak je důležité s vodou šetřit. Viděli jsme také pod mikroskopem drobné živočichy žijící v řekách a rybníkách. Exkurze se nám moc líbila.

Následoval přejezd do Nabburgu, kde jsme navštívili radnici a pan starosta Schärtl nás pozval na oběd. Párků bylo hodně a moc nám chutnaly.

Všem paním učitelkám moc děkujeme za krásný výlet a panu řidiči autobusu za bezpečnou cestu.

Šárka Ježdíková, 5.B ZŠ Horšovský Týn